'کوین-پرینس بواتنگ'
Prince Boateng.jpg
شناسنامه
نام کامل کوین-پرینس بواتنگ
زادروز ۶ مارس ۱۹۸۷(۱۹۸۷-03-0۶) ‏(۳۰ سال)
زادگاه حومه برلین،  آلمان غربی
قد ۱٫۸۵
اطلاعات باشگاهی
باشگاه کنونی باشگاه فوتبال لاس پالماس
پُست هافبک
باشگاه‌های حرفه‌ای
سال‌ها باشگاه‌ها بازی (گل)
۲۰۰۴–۲۰۰۷
۲۰۰۵–۲۰۰۷
۲۰۰۷–۲۰۰۹
۲۰۰۹
۲۰۰۹–۲۰۱۰
۲۰۱۰
۲۰۱۰–۲۰۱۳
۲۰۱۳–۲۰۱۵
۲۰۱۶
هرتابرلین II
هرتابرلین
تاتنهام
دورتموند
پورتس‌موث
جنوا
آ.ث. میلان
شالکه
آ.ث. میلان
۲۹ (۵)
۴۲ (۴)
۱۴ (۰)
۱۰ (۰)
۲۲ (۳)
۰ (۰)
۷۴ (۱۰)
۴۶ (۶)
۱۱ (۱)
تیم ملی
۲۰۱۰-۲۰۱۴ Flag of Ghana.svg غنا ۱۵ (۲)

کوین-پرینس بواتنگ (به انگلیسی: Kevin-Prince Boateng) زادهٔ ۶ مارس ۱۹۸۷ در آلمان غربی است و او پدری غنایی و مادری آلمانی دارد. او و برادرش ژرومه در جام جهانی در دو تیم مختلف آلمان و غنا حضور داشتند.
او تاکنون در تیم‌های هرتابرلین، تاتنهام، بورسیا دورتموند، پورتس‌موث، آ.ث. میلان و شالکه بازی کرده است و ۷ بازی ملی هم برای تیم ملی فوتبال غنا انجام داده است. او در سال ۲۰۱۱ در سن ۲۴ سالگی به طور رسمی از تیم ملی غنا خداحافظی کرد و گفت می‌خواهد بر روی تیم باشگاهی اش آ.ث. میلان تمرکز کند.

شعارهای نژادپرستانه

میشل پلاتینی در مورد ترک زمین توسط «کوین پرینس بواتنگ» پس از اینکه دشنام‌هایی به وی داده شد، اظهار داشت: واکنش کوین فوق‌العاده بود. از واکنش او خیلی خوشم آمد. گوشی تلفن را برداشتم و به همین خاطر به آ. ث‌میلانی‌ها و بواتنگ تبریک گفتم.
در جریان دیدار آزمایشی آ. ث‌میلان با یک تیم دسته چهارمی، برخی از هواداران علیه هافبک غنایی و دیگر بازیکنان «تیره پوست» دشنام داده و «حرکاتی شبیه به میمون» درآوردند. لژیونر روسونری‌ها هم با مشاهده این رفتار زشت، در دقیقه ۲۶ بازی را قطع کرد، توپ را محکم به سمت تماشاگرانی که چنین حرکاتی داشتند، شوت کرد و زمین بازی را ترک کرد. پس از او دیگر بازیکنان میلان نیز از زمین خارج شدند و بازی نیمه کاره رها شد.
پس از این واقعه، سپ بلاتر رئیس فدارسیون جهانی دشنام‌های نژادپرستانه و رفتار هواداران را مورد انتقاد قرارداد، اما از این که بواتنگ چنین واکنشی نشان داده نیز انتقاد کرد. در مقابل پلاتینی رفتار این بازیکن و اعضای روسونری را مورد ستایش قرارداد. پلاتینی حتی گفت به داوران این قدرت را داده در صورتی که هواداران در خلال بازی، بارها علیه بازیکنان تیره پوست شعار نژادپرستانه داده شود، ابتدا به مدت یک دقیقه بازی را قطع کرده و در صورت تکرار حتی بازی را قطع کنند.