میامی هیت
میامی هیت logo
کنفرانس کنفرانس شرق
دسته Southeast
تاریخچه Miami Heat
۱۹۸۸–تاکنون
آرنا امریکن ایرلاینز آرینا
موقعیت میامی
Team colors Red, yellow, black, white
                   
رئیس پت رایلی
مدیر کل اندی الیسبورگ
سرمربی اریک اسپولسترا
مالک میکی اریسون
Affiliation(s) Sioux Falls Skyforce
قهرمانی(ها) ۳ (۲۰۰۶, ۲۰۱۲, ۲۰۱۳)
عناوین کنفرانس ۵ (۲۰۰۶, ۲۰۱۱, ۲۰۱۲, ۲۰۱۳, ۲۰۱۴)
عناوین دسته ۱۲ (۱۹۹۷, ۱۹۹۸, ۱۹۹۹, ۲۰۰۰, ۲۰۰۵, ۲۰۰۶, ۲۰۰۷, ۲۰۱۱, ۲۰۱۲, ۲۰۱۳, ۲۰۱۴, ۲۰۱۶)
شماره‌های بازنشسته ۳ (۱۰، ۲۳، ۳۳)
وب‌گاه
Uniforms
Kit body miamiheath.png
میزبان jersey
Kit shorts miamiheath.png
Team colours
میزبان
Kit body miamiheata.png
میهمان jersey
Kit shorts miamiheata.png
Team colours
میهمان
Kit body miamiheats3.png
Alternate jersey
Kit shorts miamiheats3.png
Team colours
Alternate

میامی هیت (به انگلیسی: Miami Heat) یکی از تیم‌های حاضر اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا است و مقر آن در میامی ایالت فلوریدا قرار دارد.

مدیر کل این تیم پت رایلی است.

فهرست بازیکنان

(فصل ۲۰۱۴–۲۰۱۵)

افتخارات

تا فصل ۱۹۹۵ تیم میامی نتوانسته بود موفقیت چندانی به دست آورد اما در سال ۱۹۹۵ با ورود آلونزو مورنینگ و تیم هاردوی تیم توانست موفقیت زیادی بدست آورد و به پلی آف (بازی‌های حذفی) برود. از سال ۹۷ تا۲۰۰۱ میامی هیت به راند دوم پلی آف می‌رسید اما هر سال توسط شیکاگو بولز و با حضور مایکل جردن حذف می‌شد. در دو سال پیاپی ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ تیم پسرفت کرد و از حضور در پلی آف بازماند. در سال ۲۰۰۳ میامی دوین وید را در مراسم درفت انتخاب کرد و حضور وید باعث شد تا میامی دوباره به پلی آف برود. در فصل ۲۰۰۵–۲۰۰۶ شکیل اونیل به تیم میامی منتقل شد و در کنار وید توانستند اولین قهرمانی تیم را بدست بیاورند. از ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ با انتقال اونیل به فینکس سانز میامی دچار افت شد.

دوره اوج

در تابستان ۲۰۱۰ مسئولان تیم توانستند لبران جیمز و کریس باش را جذب کنند و با حضور مثلث وید و باش و لبران جیمز تیم توانست موفقیت زیادی کسب کند ولی در فینال توسط دالاس موریکس حذف شد و از قهرمانی بازماند. در فصل ۲۰۱۱–۱۲ میامی در فینال به سد اوکلاهما سیتی تاندر خورد و دو بازی اول را باخت اما خیلی سریع بازگشت تا اوکلاهما سیتی را شکست دهد و به دومین قهرمانی خود برسد و لبران جیمز جایزه بازیکن ارزشمند فینال را برد در ۲۰۱۲–۱۳میامی دوباره به فینال رفت و در مقابل سن آنتونیو اسپرز توانست دوباره قهرمان شود. اما در فینال ۲۰۱۳–۱۴ دوباره به سد اسپرز خورد ولی این بار نتوانست از پس این تیم بر بیاید و سن آنتونیو قهرمان شد و همین موضوع باعث شد لبران میامی را ترک کند و به تیم سابق خود کلیولند کاوالیرز بازگردد و این موضوع همزمان شد با افت میامی.

نگارخانه

طرفداران

در میان مشاهیر، آنا کورنیکوا و انریکه ایگلسیاس از طرفداران بزرگ این تیم محسوب می‌گردند.