لیگ قهرمانان اروپا ۱۷–۲۰۱۶
Millennium Stadium Reflected.jpg
ورزشگاه میلنیوم، کاردیف، میزبان فینال رقابت‌ها
جزئیات تورنمنت
تاریخ برگزاری مقدماتی:
۲۸ ژوئن - ۲۴ اوت ۲۰۱۶
مرحله اصلی:
۱۳ سپتامبر ۲۰۱۶–۳ ژوئن ۲۰۱۷
تعداد تیم‌ها مرحله اصلی: ۳۲
مجموعا: ۷۸ (از ۵۳ فدراسیون)
قهرمان‌ Gold medal blank.svg اسپانیا رئال مادرید (۱۲مین قهرمانی)
نایب‌قهرمان Silver medal blank.svg ایتالیا یوونتوس
آمار تورنمنت
تعداد بازی‌های برگزار شده ۱۲۵
تعداد گل‌های زده شده ۳۸۰ (۳/۰۴ هر بازی)
تعداد تماشاگران ۵٬۳۹۹٬۸۰۲ (۴۳٬۱۹۸ هر بازی)
بهترین گلزن کریستیانو رونالدو (۱۲گل)

لیگ قهرمانان اروپا ۱۷–۲۰۱۶ شصت و دومین دوره از مسابقات فوتبال باشگاه‌های برتر اروپا و بیست و پنجمین دوره لیگ قهرمانان اروپا خواهد بود. دیدار نهایی در ورزشگاه میلنیوم شهر کاردیف ولز برگزار شد که در نهایت تیم فوتبال رئال مادرید توانست با نتیجه ۴ بر ۱ حریف خود تیم فوتبال یوونتوس را در ۹۰ دقیقه شکست دهد و برای دومین بار پیاپی و دوازدهمین بار در مجموع فاتح این جام شد.

همچنین تیم فوتبال رئال مادرید توانست به عنوان نمایند یوفا سهمیه ورود به جام باشگاه‌های جهان ۲۰۱۷ که در امارات متحده عربی برگزار خواهد شد را کسب نماید؛ ضمن اینکه این تیم باید در مقابل قهرمان لیگ اروپا ۱۷–۲۰۱۶، یعنی تیم فوتبال منچستریونایتد تحت عنوان سوپر جام اروپا ۲۰۱۷ قرار بگیرد.

رتبه‌بندی کشورها

برای این دوره از رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، فدراسیون فوتبال هر کشور بر حسب عملکردش در فصول میان فصل‌های ۱۱–۲۰۱۰ تا ۱۵–۲۰۱۴ از یوفا امتیازی دریافت کرده است. از ۵۳ لیگ کشورهای عضو یوفا، ۷۸ تیم در این رقابت‌ها حاضر شدند که سهمیه و تعداد تیم‌های حاضر از هر کشور به شرح زیر است:

رتبه فدارسیون امتیاز تیم‌ها توضیحات
۱ اسپانیا اسپانیا ۹۹٫۹۹۹ ۴ ۱+(ل.ا.)
۲ انگلستان انگلستان ۸۰٫۳۹۱
۳ آلمان آلمان ۷۹٫۴۱۵
۴ ایتالیا ایتالیا ۷۰٫۵۱۰ ۳
۵ پرتغال پرتغال ۶۱٫۳۸۲
۶ فرانسه فرانسه ۵۲٫۴۱۶
۷ روسیه روسیه ۵۰٫۴۹۸ ۲
۸ اوکراین اوکراین ۴۵٫۱۶۶
۹ هلند هلند ۴۰٫۹۷۹
۱۰ بلژیک بلژیک ۳۷٫۲۰۰
۱۱ سوئیس سوئیس ۳۴٫۳۷۵
۱۲ ترکیه ترکیه ۳۲٫۶۰۰
۱۳ یونان یونان ۳۱٫۹۰۰
۱۴ جمهوری چک چک ۲۹٫۱۲۵
۱۵ رومانی رومانی ۲۶٫۲۹۹
۱۶ اتریش اتریش ۲۵٫۶۷۵ ۱
۱۷ کرواسی کرواسی ۲۳٫۵۰۰
۱۸ قبرس قبرس ۲۲٫۳۰۰
رتبه فدارسیون امتیاز تیم‌ها توضیحات
۱۹ لهستان لهستان ۲۱٫۵۰۰ ۱
۲۰ اسرائیل اسرائیل ۲۱٫۰۰۰
۲۱ بلاروس بلاروس ۲۰٫۷۵۰
۲۲ دانمارک دانمارک ۱۹٫۸۰۰
۲۳ اسکاتلند اسکاتلند ۱۷٫۹۰۰
۲۴ سوئد سوئد ۱۷٫۷۲۵
۲۵ بلغارستان بلغارستان ۱۶٫۷۵۰
۲۶ نروژ نروژ ۱۴٫۳۷۵
۲۷ صربستان صربستان ۱۳٫۸۷۵
۲۸ اسلوونی اسلوونی ۱۳٫۶۲۵
۲۹ جمهوری آذربایجان آذربایجان ۱۲٫۵۰۰
۳۰ اسلواکی اسلواکی ۱۱٫۲۵۰
۳۱ مجارستان مجارستان ۱۱٫۰۰۰
۳۲ قزاقستان قزاقستان ۱۰٫۳۷۵
۳۳ مولداوی مولداوی ۱۰٫۰۰۰
۳۴ گرجستان گرجستان ۹٫۳۷۵
۳۵ فنلاند فنلاند ۸٫۲۰۰
۳۶ ایسلند ایسلند ۸٫۰۰۰
رتبه فدارسیون امتیاز تیم‌ها توضیحات
۳۷ بوسنی و هرزگوین بوسنی و هرزگوین ۷٫۵۰۰ ۱
۳۸ لیختن‌اشتاین لیختن اشتاین ۶٫۰۰۰ ۰
۳۹ جمهوری مقدونیه مقدونیه ۵٫۸۷۵ ۱
۴۰ جمهوری ایرلند ایرلند ۵٫۷۵۰
۴۱ مونته‌نگرو مونته‌نگرو ۵٫۶۲۵
۴۲ آلبانی آلبانی ۵٫۳۷۵
۴۳ لوکزامبورگ لوکزامبورگ ۵٫۱۲۵
۴۴ ایرلند شمالی ایرلند شمالی ۴٫۸۷۵
۴۵ لیتوانی لیتوانی ۴٫۵۰۰
۴۶ لتونی لتونی ۴٫۲۵۰
۴۷ مالت مالت ۴٫۲۰۸
۴۸ استونی استونی ۳٫۵۰۰
۴۹ جزایر فارو جزایر فارو ۳٫۵۰۰
۵۰ ولز ولز ۲٫۸۷۵
۵۱ ارمنستان ارمنستان ۲٫۷۵۰
۵۲ آندورا آندورا ۰٫۸۳۳
۵۳ سان مارینو سن مارینو ۰٫۴۹۹
۵۴ جبل طارق جبل طارق ۰٫۲۵۰
۵۵ کوزوو کوزوو ۰٫۰۰۰ ۰

وضعیت راهیابی تیم‌ها

در جدول زیر وضعیت راه یابی تیم‌ها به مراحل مختلف این دوره از لیگ قهرمانان اروپا نشان داده شده است.

مرحلهٔ گروهی
اسپانیابارسلونا (اول) آلمانبایرن مونیخ(اول) پرتغالاسپورتینگ(دوم) بلژیککلوب بروژ(اول)
اسپانیارئال مادرید(دوم) آلماندورتموند(دوم) فرانسهپاری سن ژرمن(اول) سوئیسبازل(اول)
اسپانیااتلتیکو مادرید(سوم) آلمانبایر لورکوزن(سوم) فرانسهلیون(دوم) ترکیهبشیکتاش(اول)
انگلستانلستر سیتی(اول) ایتالیایوونتوس(اول) روسیهزسکا مسکو(اول) اسپانیاسویا(لیگ اروپا)
انگلستانآرسنال(دوم) ایتالیاناپولی(دوم) اوکرایندینامو کیف(اول)
انگلستانتاتنهام(سوم) پرتغالبنفیکا(اول) هلندآیندهوون(اول)
مرحلهٔ انتخابی
مسیر قهرمانان مسیر لیگ
اسپانیاویارئال(چهارم) آلمانمونشن‌گلادباخ(چهارم) پرتغالپورتو(سوم)
انگلستانمنچستر سیتی(چهارم) ایتالیاآ.اس. رم(سوم)
مرحلهٔ مقدماتی دور سوم
مسیر قهرمانان مسیر لیگ
یونانالمپیاکوس(اول) فرانسهموناکو(سوم) بلژیکاندرلشت(دوم) یونانپائوک(دوم)
جمهوری چکویکتوریا پلزن(اول) روسیهروستوف(دوم) سوئیسیانگ بویز(دوم) جمهوری چکاسپارتا پراگ(دوم)
رومانیآستارا گیورگیو(اول) اوکراینشاختار دونتسک(دوم) ترکیهفنرباغچه(دوم) رومانیاستوا بخارست(دوم)
هلندآژاکس(دوم)
مرحلهٔ مقدماتی دور دوم
اتریشردبول زالتسبورگ(اول) سوئدنورکپنیگ(اول) قزاقستانآستانه(اول) جمهوری ایرلنددانداک(اول)
کرواسیدینامو زاگرب(اول) بلغارستانلودوگورتس رازگراد(اول) مولداویشریف تیراسپول(اول) مونته‌نگروملدوست پدگوریکا(اول)
قبرسآپوئل(اول) نروژروزنبورگ(اول) گرجستاندینامو تفلیس(اول) آلبانیپارتیزانی تیرانا(دوم)
لهستانلگیا ورشو(اول) صربستانستاره سرخ بلگراد(اول) فنلانداس‌جی‌کی(اول) لوکزامبورگدودلانژ(اول)
اسرائیلهاپوئل بیر شوا(اول) اسلوونیالمپیا لیوبلیانا(اول) ایسلنداف‌اچ(اول) ایرلند شمالیکروسادرز(اول)
بلاروسباته بوریسف(اول) جمهوری آذربایجانقره‌باغ(اول) بوسنی و هرزگوینزرینسکی موستار(اول) لیتوانیزالگیریس ویلنیوس(اول)
دانمارککپنهاگن(اول) اسلواکیترنچین(اول) جمهوری مقدونیهواردار(اول) لتونیلیپایا(اول)
اسکاتلندسلتیک(اول) مجارستانفرنس‌واروش(اول)
مرحلهٔ مقدماتی دور اول
مالتوالتا(اول) جزایر فاروتوشهاون(اول) ارمنستانآلاشکرت(اول) سان مارینوتره پنه(اول)
استونیفلورا تالین(اول) ولزنیو سنتس(اول) آندوراسانتا کولوما(اول) جبل طارقلینکولن رد ایمپس(اول)

مرحلهٔ مقدماتی

این مرحله سه دور دارد. تیم‌هایی که از لیگ‌هایی با رده‌های پایین‌تر می‌آیند به مرحلهٔ مقدماتی راه پیدا می‌کنند؛ به این ترتیب که هر چه تیم از لیگ پایین‌تری به این مسابقات راه پیدا بکند به دورهای اولیه تری از این مرحله وارد می‌شود، تا کار سخت تری را برای راه یابی به مرحلهٔ گروهی داشته باشد.

در این مرحله تیم ۱ در بازی دور رفت و تیم ۲ در بازی دور برگشت میزبان هستند.

دور نخست مقدماتی

قرعه کشی این دور و دور دوم مقدماتی ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۵ صورت گرفت. دور رفت این مرحله در ۸ تیر ۱۳۹۵ و دور برگشت ۱۵ و ۱۶ تیر ۱۳۹۵ برگزار شد. ۸ تیم به این دور از مرحلهٔ مقدماتی راه می‌یابند.

تیم ۱ نتیجه نهایی تیم ۲ بازی رفت بازی برگشت
فلورا تالین استونی ۳–۲ جبل طارق لینکولن رد ایمپس ۱–۲ ۲–۰
نیو سنتس ولز ۱–۵ سان مارینو تره پنه ۱–۲ ۰–۳
والتا مالت ۲–۲(گ.ز. ح) جزایر فارو توشهاون ۰–۱ ۲–۱
سانتا کولوما آندورا ۳–۰ ارمنستان آلاشکرت ۰–۰ ۳–۰

دور دوم مقدماتی

دور رفت بازی‌های این مرحله در ۲۲ و ۲۳ تیر ۱۳۹۵ و دور برگشت آن‌ها در ۲۹ و ۳۰ تیر ۱۳۹۵ برگزار شد. ۳۰ تیم که به طور مستقیم به این مرحله راه یافته‌اند با ۴ تیم راه یافته از دور قبل، ۳۴ تیم حاضر در این دور را تشکیل می‌دهند.

تیم ۱ نتیجه نهایی تیم ۲ بازی رفت بازی برگشت
قره‌باغ جمهوری آذربایجان ۱–۳ لوکزامبورگ دودلانژ ۰–۲ ۱–۱
هاپوئل بیر شوا اسرائیل ۳–۲ مولداوی شریف تیراسپول ۳–۲ ۰–۰
المپیا لیوبلیانا اسلوونی ۶–۶(گ.ز. ح) اسلواکی ترنچین ۴–۳ ۲–۳
ردبول زالتسبورگ اتریش ۰–۳ لتونی لیپایا ۰–۱ ۰–۲
واردار جمهوری مقدونیه ۵–۳ کرواسی دینامو زاگرب ۲–۱ ۳–۲
نیو سنتس ولز ۳–۰ قبرس آپوئل ۰–۰ ۳–۰
زرینسکی موستار بوسنی و هرزگوین ۳–۱ لهستان لگیا ورشو ۱–۱ ۲–۰
لودوگورتس رازگراد بلغارستان ۰–۵ مونته‌نگرو ملدوست پدگوریکا ۰–۲ ۰–۳
دینامو تفلیس گرجستان ۱–۳ ارمنستان آلاشکرت ۰–۲ ۱–۱
زالگیریس ویلنیوس لیتوانی ۲–۱ قزاقستان آستانه ۰–۰ ۲–۱
پارتیزانی تیرانا آلبانی ۲(۳)-(۱)۲ مجارستان فرنس‌واروش ۱–۱ ۱–۱(و. ا)
باته بوریسف بلاروس ۲–۴ فنلاند اس‌جی‌کی ۰–۲ ۲–۲
والتا مالت ۴–۲ صربستان ستاره سرخ بلگراد ۲–۱ ۲–۱
روزنبورگ نروژ ۴–۵ سوئد نورکپنیگ ۱–۳ ۳–۲
دانداک جمهوری ایرلند ۳–۳(گ.ز. ح) ایسلند افاچ ۱–۱ ۲–۲
لینکولن رد ایمپس جبل طارق ۳–۱ اسکاتلند سلتیک ۰–۱ ۳–۰
کروسادرز ایرلند شمالی ۹–۰ دانمارک کپنهاگن ۳–۰ ۶–۰

دور سوم مقدماتی

این دور از مرحلهٔ مقدماتی در دو قسمت انجام می‌شود: مسیر قهرمانان (برای قهرمانان لیگ‌ها) و مسیر لیگ (برای بقیه). بازندگان هر دو قسمت جواز حضور در مرحلهٔ انتخابی لیگ اروپا را کسب می‌کنند. در مجموع ۳۰ تیم در این مرحله حضور دارند.

به مسیر قهرمانان سه تیم به طور مستقیم راه می‌یابند و ۱۷ تیم برنده نیز از دور دوم مرحلهٔ مقدماتی به آن‌ها می‌پیوندند تا ۲۰ تیم حاضر در این قسمت را تشکیل دهند.

به مسیر لیگ هم ۱۰ تیم به طور مستقیم راه می‌یابند که ۱۰ تیم حاضر در این مرحله را تشکیل می‌دهند.

قرعه کشی دور سوم مرحلهٔ مقدماتی ۲۵ تیر ۱۳۹۵ انجام شد. دور رفت این رقابت‌ها ۵ و ۶ مرداد و دور برگشت آن‌ها ۱۲ و ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ برگزار شد.

مسیر قهرمانان:

تیم ۱ نتیجه نهایی تیم ۲ بازی رفت بازی برگشت
روزنبورگ نروژ ۴–۲ قبرس آپوئل ۱–۲ ۳–۰
دینامو زاگرب کرواسی ۰–۳ گرجستان دینامو تفلیس ۰–۲ ۰–۱
المپیاکوس یونان ۱–۰ اسرائیل هاپوئل بیر شوا ۰–۰ ۱–۰
آستانه قزاقستان ۳–۲ اسکاتلند سلتیک ۱–۱ ۲–۱
ترنچین اسلواکی ۱–۰ لهستان لگیا ورشو ۱–۰ ۰–۰
ویکتوریا پلزن جمهوری چک ۱–۱(گ.ز. ح) جمهوری آذربایجان قره‌باغ ۰–۰ ۱–۱
آستارا گیورگیو رومانی ۴–۱ دانمارک کپنهاگن ۱–۱ ۳–۰
باته بوریسف بلاروس ۳–۱ جمهوری ایرلند دانداک ۰–۱ ۳–۰
لودوگورتس رازگراد بلغارستان ۴–۶ صربستان ستاره سرخ بلگراد ۲–۲ ۲–۴(و. ا)
پارتیزانی تیرانا آلبانی ۳–۰ اتریش ردبول زالتسبورگ ۱–۰ ۲–۰

مسیر لیگ:

تیم ۱ نتیجه نهایی تیم ۲ بازی رفت بازی برگشت
آژاکس هلند ۲–۳ یونان پائوک ۱–۱ ۱–۲
اسپارتا پراگ جمهوری چک ۳–۱ رومانی استوا بخارست ۱–۱ ۲–۰
شاختار دونتسک اوکراین ۲(۲)-(۴)۲ سوئیس یانگ بویز ۰–۲ ۲–۰(و. ا)
روستوف روسیه ۲–۴ بلژیک اندرلشت ۲–۲ ۰–۲
فنرباغچه ترکیه ۴–۳ فرانسه موناکو ۱–۲ ۳–۱

مرحلهٔ انتخابی

دور انتخابی نیز دو قسمت دارد: مسیر قهرمانان و مسیر لیگ. بازندگان هر دو قسمت جواز حضور در مرحلهٔ گروهی لیگ اروپا را کسب می‌کنند. در مجموع ۲۰ تیم در این مرحله حضور دارند.

در مسیر قهرمانان، ۱۰ تیم برنده در مسیر قهرمانان دور سوم مرحلهٔ مقدماتی، ۱۰ تیم حاضر در این قسمت را تشکیل می‌دهند.

در مسیر لیگ هم ۵ تیم برنده در مسیر لیگ دور سوم مرحلهٔ مقدماتی، به ۵ تیمی که به طور مستقیم به این مرحله راه یافته‌اند می‌پیوندند و ۱۰ تیم حاضر در این مرحله را تشکیل می‌دهند.

قرعه کشی این مرحله ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ انجام شد. دور رفت این مسابقات ۲۶ و ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ و دور برگشت آن‌ها در ۲ و ۳ شهریور ۱۳۹۵ برگزار شدند.

در این مرحله تیم ۱ در بازی دور رفت و تیم ۲ در بازی دور برگشت میزبان هستند.

مسیر قهرمانان:

تیم ۱ نتیجه نهایی تیم ۲ بازی رفت بازی برگشت
لودوگورتس رازگراد بلغارستان ۲–۴ جمهوری چک ویکتوریا پلزن ۰–۲ ۲–۲
سلتیک اسکاتلند ۴–۵ اسرائیل هاپوئل بیر شوا ۲–۵ ۲–۰
کپنهاگن دانمارک ۱–۲ قبرس آپوئل ۰–۱ ۱–۱
دانداک جمهوری ایرلند ۳–۱ لهستان لگیا ورشو ۲–۰ ۱–۱
دینامو زاگرب کرواسی ۲–۳ اتریش ردبول زالتسبورگ ۱–۱ ۱–۲(و. ا)

مسیر لیگ:

تیم ۱ نتیجه نهایی تیم ۲ بازی رفت بازی برگشت
استوا بخارست رومانی ۶–۰ انگلستان منچستر سیتی ۵–۰ ۱–۰
پورتو پرتغال ۱–۴ ایتالیا آ.اس. رم ۱–۱ ۰–۳
آژاکس هلند ۵–۲ روسیه روستوف ۱–۱ ۴–۱
یانگ بویز سوئیس ۹–۲ آلمان مونشن‌گلادباخ ۳–۱ ۶–۱
ویارئال اسپانیا ۳–۱ فرانسه موناکو ۲–۱ ۱–۰

مرحلهٔ گروهی

مرحلهٔ گروهی اولین مرحله از مراحل اصلی رقابت‌های این لیگ است که در قالب هشت گروه چهار تیمی برگزار می‌شود. قرعه کشی به کمک چهار گلدان C , B، A و D، که هر گلدان هشت تیم را در بر می‌گیرد انجام می‌شود. هفت تیمی که در هفت لیگ برتر اروپا قهرمان شده‌اند به همراه قهرمان دورهٔ قبل این رقابت‌ها در گلدان A و سایر تیم‌ها به همراه قهرمان لیگ اروپای دورهٔ قبل بر حسب امتیازی که یوفا به آن‌ها می‌دهد در گلدان‌های B یا C یا D قرار می‌گیرند. قرعه کشی این مرحله در موناکو در تاریخ ۴ شهریور ۱۳۹۵ انجام شد. ۱۰ تیم راه یافته از مرحلهٔ انتخابی به ۲۲ تیمی که به طور مستقیم به این مرحله راه یافته‌اند، می‌پیوندند تا ۳۲ تیم حاضر در این مرحله مشخص شوند. تیم‌های اول و دوم هر گروه به مرحلهٔ یک هشتم نهایی این رقابت‌ها و تیم سوم هر گروه به مرحلهٔ یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا راه می‌یابند.

مسابقات به صورت رفت و برگشت انجام می‌شوند که سه مسابقهٔ دور رفت در تاریخ ۲۳ و ۲۴ شهریور (هفتهٔ اول)، ۶ و ۷ مهر (هفتهٔ دوم) و ۲۷ و ۲۸ مهر ۱۳۹۵(هفتهٔ سوم) و سه مسابقهٔ دور برگشت در تاریخ ۱۱ و ۱۲ آبان (هفتهٔ چهارم)، ۲ و ۳ آذر (هفتهٔ پنجم) و ۱۶ و ۱۷ آذر ۱۳۹۵(هفتهٔ ششم) برگزار شدند.

لیست زیر نام باشگاه‌هایی که به طور مستقیم به این مرحله از رقابت‌ها راه یافته‌اند را به ترتیب رتبهٔ لیگ داخلی کشورها نشان می‌دهد. همچنین رتبهٔ آن تیم‌ها در لیگ کشورشان در فصل گذشته و گلدان بندی آنها در قرعه کشی مرحلهٔ گروهی داخل پرانتز آورده شده است.

باشگاه‌های راه یافته از لیگ کشورهایی که ۳ باشگاه را مستقیم صعود می‌دهند:

اسپانیا اسپانیا: بارسلونا (اول، در گلدان A)، رئال مادرید (دوم، در گلدان A)، اتلتیکو مادرید (سوم، در گلدان B) + سویا (قهرمانی در لیگ اروپا ۱۶–۲۰۱۵، در گلدان B)

انگلستان انگلستان: لستر سیتی (اول، در گلدان A)، آرسنال (دوم، در گلدان B)، تاتنهام (سوم، در گلدان C)

آلمان آلمان: بایرن مونیخ (اول، در گلدان A)، دورتموند (دوم، در گلدان B)، بایر لورکوزن (سوم، در گلدان B)

باشگاه‌های راه یافته از لیگ کشورهایی که ۲ باشگاه را مستقیم صعود می‌دهند:

ایتالیا ایتالیا: یوونتوس (اول، در گلدان A)، ناپولی (دوم، در گلدان B)

پرتغال پرتغال: بنفیکا (اول، در گلدان A)، اسپورتینگ (دوم، در گلدان C)

فرانسه فرانسه: پاری سن ژرمن (اول، در گلدان A)، لیون (دوم، در گلدان C)

باشگاه‌های راه یافته از لیگ کشورهایی که ۱ باشگاه را مستقیم صعود می‌دهند:

روسیه روسیه: زسکا مسکو (اول، در گلدان A)

اوکراین اوکراین: دینامو کیف (اول، در گلدان C)

هلند هلند: آیندهوون (اول، در گلدان C)

بلژیک بلژیک: کلوب بروژ (اول، در گلدان C)

سوئیس سوئیس: بازل (اول، در گلدان C)

ترکیه ترکیه: بشیکتاش (اول، در گلدان D)

لیست زیر هم نام باشگاه‌هایی که از مرحلهٔ انتخابی به مرحلهٔ گروهی راه یافته‌اند را نشان می‌دهد. همچنین رتبهٔ آن تیم‌ها در لیگ کشورشان در فصل گذشته و گلدان بندی آنها در قرعه کشی مرحلهٔ گروهی داخل پرانتز آورده شده است.

مسیر قهرمانان: بلغارستانلودوگورتس رازگراد (اول، در گلدان D)، اسکاتلندسلتیک (اول، در گلدان D)، دانمارککپنهاگن (اول، در گلدان D)، لهستانلگیا ورشو (اول، در گلدان D)، کرواسیدینامو زاگرب (اول، در گلدان D).

مسیر لیگ: انگلستانمنچستر سیتی (چهارم، در گلدان B)، پرتغالپورتو (سوم، در گلدان B)، روسیهروستوف (دوم، در گلدان D)، آلمانمونشن‌گلادباخ (چهارم، در گلدان C)، فرانسهموناکو (سوم، در گلدان D).

همچنین تیم جوانان تیم‌های حاضر در این مرحله از لیگ قهرمانان اروپا، در مرحلهٔ گروهی لیگ جوانان اروپا شرکت می‌کنند. در این دوره از لیگ قهرمانان اروپا تیم‌های روستوف و لستر سیتی نخستین حضور خود در مرحلهٔ گروهی این رقابت‌ها را تجربه می‌کنند.

مکان تیم‌های حاضر در مرحلهٔ گروهی لیگ قهرمانان اروپا ۱۷–۲۰۱۶
Brown pog.svg قهوه‌ای: گروه A , Red pog.svg قرمز: گروه B , Orange pog.svg نارنجی: گروه C , Yellow pog.svg زرد: گروه D ,
Green pog.svg سبز: گروه E , Blue pog.svg آبی: گروه F , Purple pog.svg بنفش: گروه G , Pink pog.svg صورتی: گروه H.

گروه‌بندی

رتبه سهمیه
۱ راه یابی به مرحلهٔ یک هشتم نهایی رقابت‌ها
۲ راه یابی به مرحلهٔ یک هشتم نهایی رقابت‌ها
۳ راه یابی به مرحلهٔ یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا
۴ کنار رفتن از دور رقابت‌ها

گروه A

تیم بازی برد مساوی باخت گل‌زده گل‌خورده تفاضل امتیاز
انگلستانآرسنال ۶ ۴ ۲ ۰ ۱۸ ۶ ۱۲+ ۱۴
فرانسهپاری سن ژرمن ۶ ۳ ۳ ۰ ۱۳ ۷ ۶+ ۱۲
بلغارستانلودوگورتس رازگراد ۶ ۰ ۳ ۳ ۶ ۱۵ ۹- ۳
سوئیسبازل ۶ ۰ ۲ ۴ ۳ ۱۲ ۹- ۲
میزبان نتیجه میهمان تاریخ برگزاری
شب نخست
پاری سن ژرمن ۱–۱ آرسنال ۲۳ شهریور ۱۳۹۵
بازل ۱–۱ لودوگورتس رازگراد ۲۳ شهریور ۱۳۹۵
شب دوم
آرسنال ۰–۲ بازل ۷ مهر ۱۳۹۵
لودوگورتس رازگراد ۳–۱ پاری سن ژرمن ۷ مهر ۱۳۹۵
شب سوم
پاری سن ژرمن ۰–۳ بازل ۲۸ مهر ۱۳۹۵
آرسنال ۰–۶ لودوگورتس رازگراد ۲۸ مهر ۱۳۹۵
شب چهارم
بازل ۲–۱ پاری سن ژرمن ۱۱ آبان ۱۳۹۵
لودوگورتس رازگراد ۳–۲ آرسنال ۱۱ آبان ۱۳۹۵
شب پنجم
لودوگورتس رازگراد ۰–۰ بازل ۳ آذر ۱۳۹۵
آرسنال ۲–۲ پاری سن ژرمن ۳ آذر ۱۳۹۵
شب ششم
بازل ۴–۱ آرسنال ۱۶ آذر ۱۳۹۵
پاری سن ژرمن ۲–۲ لودوگورتس رازگراد ۱۶ آذر ۱۳۹۵

گروه B

تیم بازی برد مساوی باخت گل‌زده گل‌خورده تفاضل امتیاز
ایتالیاناپولی ۶ ۳ ۲ ۱ ۱۱ ۸ ۳+ ۱۱
پرتغالبنفیکا ۶ ۲ ۲ ۲ ۱۰ ۱۰ ۰ ۸
ترکیهبشیکتاش ۶ ۱ ۴ ۱ ۹ ۱۴ ۵- ۷
اوکرایندینامو کیف ۶ ۱ ۲ ۳ ۸ ۶ ۲+ ۵
میزبان نتیجه میهمان تاریخ برگزاری
شب نخست
بنفیکا ۱–۱ بشیکتاش ۲۳ شهریور ۱۳۹۵
دینامو کیف ۲–۱ ناپولی ۲۳ شهریور ۱۳۹۵
شب دوم
بشیکتاش ۱–۱ دینامو کیف ۷ مهر ۱۳۹۵
ناپولی ۲–۴ بنفیکا ۷ مهر ۱۳۹۵
شب سوم
ناپولی ۳–۲ بشیکتاش ۲۸ مهر ۱۳۹۵
دینامو کیف ۲–۰ بنفیکا ۲۸ مهر ۱۳۹۵
شب چهارم
بشیکتاش ۱–۱ ناپولی ۱۱ آبان ۱۳۹۵
بنفیکا ۰–۱ دینامو کیف ۱۱ آبان ۱۳۹۵
شب پنجم
ناپولی ۰–۰ دینامو کیف ۳ آذر ۱۳۹۵
بشیکتاش ۳–۳ بنفیکا ۳ آذر ۱۳۹۵
شب ششم
دینامو کیف ۰–۶ بشیکتاش ۱۶ آذر ۱۳۹۵
بنفیکا ۲–۱ ناپولی ۱۶ آذر ۱۳۹۵

گروه C

تیم بازی برد مساوی باخت گل‌زده گل‌خورده تفاضل امتیاز
اسپانیابارسلونا ۶ ۵ ۰ ۱ ۲۰ ۴ ۱۶+ ۱۵
انگلستانمنچستر سیتی ۶ ۲ ۳ ۱ ۱۲ ۱۰ ۲+ ۹
آلمانمونشن‌گلادباخ ۶ ۱ ۲ ۳ ۵ ۱۲ ۷- ۵
اسکاتلندسلتیک ۶ ۰ ۳ ۳ ۵ ۱۶ ۱۱- ۳
میزبان نتیجه میهمان تاریخ برگزاری
شب نخست
بارسلونا ۰–۷ سلتیک ۲۳ شهریور ۱۳۹۵
منچستر سیتی ۰–۴ مونشن‌گلادباخ ۲۴ شهریور ۱۳۹۵
شب دوم
مونشن‌گلادباخ ۲–۱ بارسلونا ۷ مهر ۱۳۹۵
سلتیک ۳–۳ منچستر سیتی ۷ مهر ۱۳۹۵
شب سوم
سلتیک ۲–۰ مونشن‌گلادباخ ۲۸ مهر ۱۳۹۵
بارسلونا ۰–۴ منچستر سیتی ۲۸ مهر ۱۳۹۵
شب چهارم
مونشن‌گلادباخ ۱–۱ سلتیک ۱۱ آبان ۱۳۹۵
منچستر سیتی ۱–۳ بارسلونا ۱۱ آبان ۱۳۹۵
شب پنجم
مونشن‌گلادباخ ۱–۱ منچستر سیتی ۳ آذر ۱۳۹۵
سلتیک ۲–۰ بارسلونا ۳ آذر ۱۳۹۵
شب ششم
بارسلونا ۰–۴ مونشن‌گلادباخ ۱۶ آذر ۱۳۹۵
منچستر سیتی ۱–۱ سلتیک ۱۶ آذر ۱۳۹۵

گروه D

تیم بازی برد مساوی باخت گل‌زده گل‌خورده تفاضل امتیاز
اسپانیااتلتیکو مادرید ۶ ۵ ۰ ۱ ۷ ۲ ۵+ ۱۵
آلمانبایرن مونیخ ۶ ۴ ۰ ۲ ۱۴ ۶ ۸+ ۱۲
روسیهروستوف ۶ ۱ ۲ ۳ ۶ ۱۲ ۶- ۵
هلندآیندهوون ۶ ۰ ۲ ۴ ۴ ۱۱ ۷- ۲
میزبان نتیجه میهمان تاریخ برگزاری
شب نخست
آیندهوون ۱–۰ اتلتیکو مادرید ۲۳ شهریور ۱۳۹۵
بایرن مونیخ ۰–۵ روستوف ۲۳ شهریور ۱۳۹۵
شب دوم
روستوف ۲–۲ آیندهوون ۷ مهر ۱۳۹۵
اتلتیکو مادرید ۰–۱ بایرن مونیخ ۷ مهر ۱۳۹۵
شب سوم
روستوف ۱–۰ اتلتیکو مادرید ۲۸ مهر ۱۳۹۵
بایرن مونیخ ۱–۴ آیندهوون ۲۸ مهر ۱۳۹۵
شب چهارم
اتلتیکو مادرید ۱–۲ روستوف ۱۱ آبان ۱۳۹۵
آیندهوون ۲–۱ بایرن مونیخ ۱۱ آبان ۱۳۹۵
شب پنجم
روستوف ۲–۳ بایرن مونیخ ۳ آذر ۱۳۹۵
اتلتیکو مادرید ۰–۲ آیندهوون ۳ آذر ۱۳۹۵
شب ششم
آیندهوون ۰–۰ روستوف ۱۶ آذر ۱۳۹۵
بایرن مونیخ ۰–۱ اتلتیکو مادرید ۱۶ آذر ۱۳۹۵

گروه E

تیم بازی برد مساوی باخت گل‌زده گل‌خورده تفاضل امتیاز
فرانسهموناکو ۶ ۳ ۲ ۱ ۹ ۷ ۲+ ۱۱
آلمانبایر لورکوزن ۶ ۲ ۴ ۰ ۸ ۴ ۴+ ۱۰
انگلستانتاتنهام ۶ ۲ ۱ ۳ ۶ ۶ ۰ ۷
روسیهزسکا مسکو ۶ ۰ ۳ ۳ ۵ ۱۱ ۶- ۳
میزبان نتیجه میهمان تاریخ برگزاری
شب نخست
بایر لورکوزن ۲–۲ زسکا مسکو ۲۴ شهریور ۱۳۹۵
تاتنهام ۲–۱ موناکو ۲۴ شهریور ۱۳۹۵
شب دوم
زسکا مسکو ۱–۰ تاتنهام ۶ مهر ۱۳۹۵
موناکو ۱–۱ بایر لورکوزن ۶ مهر ۱۳۹۵
شب سوم
بایر لورکوزن ۰–۰ تاتنهام ۲۷ مهر ۱۳۹۵
زسکا مسکو ۱–۱ موناکو ۲۷ مهر ۱۳۹۵
شب چهارم
تاتنهام ۱–۰ بایر لورکوزن ۱۲ آبان ۱۳۹۵
موناکو ۰–۳ زسکا مسکو ۱۲ آبان ۱۳۹۵
شب پنجم
زسکا مسکو ۱–۱ بایر لورکوزن ۲ آذر ۱۳۹۵
موناکو ۱–۲ تاتنهام ۲ آذر ۱۳۹۵
شب ششم
بایر لورکوزن ۰–۳ موناکو ۱۷ آذر ۱۳۹۵
تاتنهام ۱–۳ زسکا مسکو ۱۷ آذر ۱۳۹۵

گروه F

تیم بازی برد مساوی باخت گل‌زده گل‌خورده تفاضل امتیاز
آلماندورتموند ۶ ۴ ۲ ۰ ۲۱ ۹ ۱۲+ ۱۴
اسپانیارئال مادرید ۶ ۳ ۳ ۰ ۱۶ ۱۰ ۶+ ۱۲
لهستانلگیا ورشو ۶ ۱ ۱ ۴ ۹ ۲۴ ۱۵- ۴
پرتغالاسپورتینگ ۶ ۱ ۰ ۵ ۵ ۸ ۳- ۳
میزبان نتیجه میهمان تاریخ برگزاری
شب نخست
رئال مادرید ۱–۲ اسپورتینگ ۲۴ شهریور ۱۳۹۵
لگیا ورشو ۶–۰ دورتموند ۲۴ شهریور ۱۳۹۵
شب دوم
اسپورتینگ ۰–۲ لگیا ورشو ۶ مهر ۱۳۹۵
دورتموند ۲–۲ رئال مادرید ۶ مهر ۱۳۹۵
شب سوم
رئال مادرید ۱–۵ لگیا ورشو ۲۷ مهر ۱۳۹۵
اسپورتینگ ۲–۱ دورتموند ۲۷ مهر ۱۳۹۵
شب چهارم
لگیا ورشو ۳–۳ رئال مادرید ۱۲ آبان ۱۳۹۵
دورتموند ۰–۱ اسپورتینگ ۱۲ آبان ۱۳۹۵
شب پنجم
دورتموند ۴–۸ لگیا ورشو ۲ آذر ۱۳۹۵
اسپورتینگ ۲–۱ رئال مادرید ۲ آذر ۱۳۹۵
شب ششم
لگیا ورشو ۰–۱ اسپورتینگ ۱۷ آذر ۱۳۹۵
رئال مادرید ۲–۲ دورتموند ۱۷ آذر ۱۳۹۵

گروه G

تیم بازی برد مساوی باخت گل‌زده گل‌خورده تفاضل امتیاز
انگلستانلستر سیتی ۶ ۴ ۱ ۱ ۷ ۶ ۱+ ۱۳
پرتغالپورتو ۶ ۳ ۲ ۱ ۹ ۳ ۶+ ۱۱
دانمارککپنهاگن ۶ ۲ ۳ ۱ ۷ ۲ ۵+ ۹
بلژیککلوب بروژ ۶ ۰ ۰ ۶ ۲ ۱۴ ۱۲- ۰
میزبان نتیجه میهمان تاریخ برگزاری
شب نخست
کلوب بروژ ۳–۰ لستر سیتی ۲۴ شهریور ۱۳۹۵
پورتو ۱–۱ کپنهاگن ۲۴ شهریور ۱۳۹۵
شب دوم
کپنهاگن ۰–۴ کلوب بروژ ۶ مهر ۱۳۹۵
لستر سیتی ۰–۱ پورتو ۶ مهر ۱۳۹۵
شب سوم
لستر سیتی ۰–۱ کپنهاگن ۲۷ مهر ۱۳۹۵
کلوب بروژ ۲–۱ پورتو ۲۷ مهر ۱۳۹۵
شب چهارم
کپنهاگن ۰–۰ لستر سیتی ۱۲ آبان ۱۳۹۵
پورتو ۰–۱ کلوب بروژ ۱۲ آبان ۱۳۹۵
شب پنجم
کپنهاگن ۰–۰ پورتو ۲ آذر ۱۳۹۵
لستر سیتی ۱–۲ کلوب بروژ ۲ آذر ۱۳۹۵
شب ششم
کلوب بروژ ۲–۰ کپنهاگن ۱۷ آذر ۱۳۹۵
پورتو ۰–۵ لستر سیتی ۱۷ آذر ۱۳۹۵

گروه H

تیم بازی برد مساوی باخت گل‌زده گل‌خورده تفاضل امتیاز
ایتالیایوونتوس ۶ ۴ ۲ ۰ ۱۱ ۲ ۹+ ۱۴
اسپانیاسویا ۶ ۳ ۲ ۱ ۷ ۳ ۴+ ۱۱
فرانسهلیون ۶ ۲ ۲ ۲ ۵ ۳ ۲+ ۸
کرواسیدینامو زاگرب ۶ ۰ ۰ ۶ ۰ ۱۵ ۱۵- ۰
میزبان نتیجه میهمان تاریخ برگزاری
شب نخست
یوونتوس ۰–۰ سویا ۲۴ شهریور ۱۳۹۵
لیون ۰–۳ دینامو زاگرب ۲۴ شهریور ۱۳۹۵
شب دوم
دینامو زاگرب ۴–۰ یوونتوس ۶ مهر ۱۳۹۵
سویا ۰–۱ لیون ۶ مهر ۱۳۹۵
شب سوم
دینامو زاگرب ۱–۰ سویا ۲۷ مهر ۱۳۹۵
لیون ۱–۰ یوونتوس ۲۷ مهر ۱۳۹۵
شب چهارم
یوونتوس ۱–۱ لیون ۱۲ آبان ۱۳۹۵
سویا ۰–۴ دینامو زاگرب ۱۲ آبان ۱۳۹۵
شب پنجم
سویا ۳–۱ یوونتوس ۲ آذر ۱۳۹۵
دینامو زاگرب ۱–۰ لیون ۲ آذر ۱۳۹۵
شب ششم
یوونتوس ۰–۲ دینامو زاگرب ۱۷ آذر ۱۳۹۵
لیون ۰–۰ سویا ۱۷ آذر ۱۳۹۵

مرحلهٔ حذفی

در این مرحله هر تیم راه یافته (به جز بازی فینال) دو بازی رفت و برگشت انجام خواهد داد که در صورت برنده شدن در مجموع بازی‌ها به دور بعد راه می‌یابد. در صورت تساوی در مجموع بازی‌های رفت و برگشت دو تیم، گل زدهٔ بیشتر در خانهٔ حریف مشخص می‌کند کدام تیم به مرحلهٔ بعد راه می‌یابد و در صورت تساوی گل‌های زده در خانهٔ حریف، کار به ۲ وقت اضافهٔ ۱۵ دقیقه‌ای (در مجموع ۳۰ دقیقه) می‌کشد، و در پایان این وقت اضافه در صورت تغییر نکردن نتیجه، ضربات پنالتی تیم برنده را مشخص می‌کند.

  یک‌هشتم نهایی یک‌چهارم نهایی نیمه‌نهایی فینال
                                             
پرتغال بنفیکا ۱ ۰ ۱  
آلمان بروسیا دورتموند ۰ ۴ ۴  
  آلمان بروسیا دورتموند ۲ ۱ ۳  
  فرانسه موناکو ۳ ۳ ۶  
انگلستان منچستر سیتی ۵ ۱ ۶
فرانسه موناکو (گ. ز) ۳ ۳ ۶  
  ایتالیا یوونتوس ۲ ۲ ۴  
  فرانسه موناکو ۰ ۱ ۱  
پرتغال پورتو ۰ ۰ ۰  
ایتالیا یوونتوس ۲ ۱ ۳  
  ایتالیا یوونتوس ۳ ۰ ۳
  اسپانیا بارسلونا ۰ ۰ ۰  
فرانسه پاری سن ژرمن ۴ ۱ ۵
اسپانیا بارسلونا ۰ ۶ ۶  
  ایتالیا یوونتوس ۱
  اسپانیا رئال مادرید ۴
آلمان بایرن مونیخ ۵ ۵ ۱۰  
انگلستان آرسنال ۱ ۱ ۲  
  آلمان بایرن مونیخ ۱ ۲ ۳
  اسپانیا رئال مادرید (و. ا) ۲ ۴ ۶  
اسپانیا رئال مادرید ۳ ۳ ۶
ایتالیا ناپولی ۱ ۱ ۲  
  اسپانیا رئال مادرید ۳ ۱ ۴
  اسپانیا اتلتیکو مادرید ۰ ۲ ۲  
آلمان بایر لورکوزن ۲ ۰ ۲  
اسپانیا اتلتیکو مادرید ۴ ۰ ۴  
  اسپانیا اتلتیکو مادرید ۱ ۱ ۲
  انگلستان لستر سیتی ۰ ۱ ۱  
اسپانیا سویا ۲ ۰ ۲
انگلستان لستر سیتی ۱ ۲ ۳  

مرحلهٔ یک هشتم نهایی

تیم‌های اول و دوم هر یک از هشت گروه به این مرحله صعود می‌کنند، تا ۱۶ تیم حاضر در این مرحله مشخص شوند. قرعه کشی این مرحله در۲۲ آذر ۱۳۹۵ انجام خواهد شد. تیم‌های نخست هر گروه در یک دسته به عنوان تیم‌های داخل گلدان و تیم‌های دوم هر گروه در دسته‌ای دیگر به عنوان تیم‌های خارج از گلدان قرار می‌گیرند. هر یک از تیم‌های داخل گلدان بر اساس قرعه کشی در مقابل یکی از تیم‌های خارج از گلدان قرار می‌گیرد، اما بر طبق قوانین قرعه کشی این مرحله، تیم‌هایی که از یک گروه به این مرحله صعود کرده باشند و یا تیم‌های عضو فدراسیون فوتبال یک کشور، نمی‌توانند در مقابل هم قرار بگیرند. دور رفت بازی‌ها در ۲۶ و ۲۷ بهمن و ۳ و ۴ اسفند ۱۳۹۵ و دور برگشت بازی‌ها در ۱۷، ۱۸، ۲۴ و ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ برگزار خواهند شد. تیم‌های داخل گلدان در دور رفت میهمان و در دور برگشت میزبان خواهند بود.

تیم ۱ نتیجه نهایی تیم ۲ بازی رفت بازی برگشت
منچسترسیتی انگلستان ۶–۶ (گ. ح) فرانسه موناکو ۳–۵ ۳–۱
رئال مادرید اسپانیا ۲–۶ ایتالیا ناپولی ۱–۳ ۱–۳
بنفیکا پرتغال ۴–۱ آلمان بورسیا دورتموند ۰–۱ ۴–۰
بایرن مونیخ آلمان ۲–۱۰ انگلستان آرسنال ۱–۵ ۱–۵
پورتو پرتغال ۰–۳ ایتالیا یوونتوس ۲–۰ ۱–۰
لورکوزن آلمان ۴–۲ اسپانیا اتلتیکو مادرید ۴–۲ ۰–۰
پاریس سن ژرمن فرانسه ۶–۵ اسپانیا بارسلونا ۰–۴ ۶–۱
سویا اسپانیا ۳–۲ انگلستان لستر سیتی ۱–۲ ۲–۰

مرحلهٔ یک چهارم نهایی

هشت تیم راه یافته از دور قبل در این مرحله برحسب قرعه دو به دو در مقابل هم قرار می‌گیرند و دو بازی رفت و برگشت در مقابل هم انجام می‌دهند. در این مرحله (و مراحل بعد) تیم‌ها برای رویارویی با هم دیگر هیچ محدودیتی ندارند و ممکن است تیم‌های هم گروه یا عضو فدراسیون یک کشور با هم روبه رو شوند. قرعه کشی این مرحله در ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ انجام خواهد شد و دور رفت بازی‌ها در ۲۲ و ۲۳ فروردین ۱۳۹۶ و دور برگشت در ۲۹ و ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ برگزار خواهند شد.

تیم ۱ نتیجه نهایی تیم ۲ بازی رفت بازی برگشت
اتلتیکو مادرید اسپانیا ۱–۲ انگلستان لستر سیتی ۰–۱ ۱–۱
دورتموند آلمان ۶–۳ فرانسه موناکو ۳–۲ ۳–۱
بایرن مونیخ آلمان ۶–۳ اسپانیا رئال مادرید ۲–۱ ۴–۲ (و. ا)
یوونتوس ایتالیا ۰–۳ اسپانیا بارسلونا ۰–۳ ۰–۰

مرحلهٔ نیمه نهایی

۴ تیم راه‌یافته از مرحلهٔ قبل برحسب قرعه دو به دو در مقابل هم قرار می‌گیرند و در قالب دو بازی رفت و برگشت با هم رقابت می‌کنند. قرعه کشی این مرحله ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد؛ همچنین با یک قرعه کشی همزمان مشخص می‌شود برندهٔ کدام بازی به عنوان میزبان بازی نهایی این رقابت‌ها شناخته شود. دور رفت بازی‌ها ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ و دور برگشت آن‌ها ۱۹ و ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگزار خواهند شد. تیم‌های شماره یک در دور رفت میزبان و در دور برگشت میهمان بودند.

تیم ۱ نتیجه نهایی تیم ۲ بازی رفت بازی برگشت
رئال مادرید اسپانیا ۲–۴ اسپانیا اتلتیکو مادرید ۰–۳ ۲–۱
موناکو فرانسه ۴–۱ ایتالیا یوونتوس ۲–۰ ۲–۱

مرحلهٔ نهایی

دو تیم باقی‌مانده در این رقابت‌ها، در قالب بازی نهایی لیگ قهرمانان اروپا، ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ در ورزشگاه میلنیوم در شهر کاردیف، ولز در مقابل همدیگر قرار گرفتند که در نهایت تیم فوتبال رئال مادرید توانست با نتیجه ۴ بر ۱ حریف خود تیم فوتبال یوونتوس را در ۹۰ دقیقه شکست دهد و برای دومین بار پیاپی دوازدهمین بار در مجموع فاتح این جام شد.

۳ ژوئن ۲۰۱۷ (۲۰۱۷-06-۰۳)
19:45 ساعت تابستانی بریتانیا
یوونتوس ایتالیا ۱–۴ اسپانیا رئال مادرید
ماندژوکیچ گل '۲۷
ورزشگاه میلنیوم، کاردیف
تماشاگران: ۶۵٬۸۴۲
داور: فلیکس بریچ (آلمان)