رئونیون
Réunion
سرزمین‌های فراسوی دریای فرانسه
نشان رسمی رئونیون
نشان
موقعیت
موقعیت
Re-map.png
مختصات:
کشور  فرانسه
مرکز سن دنی
حکومت
 • رئیس جمهور دیدیه رابرت
مساحت
 • کل ۲٬۵۱۲ کیلومتر مربع (۹۷۰ مایل مربع)
جمعیت (۲۰۰۹)
 • جمعیت ۸۲۷٬۰۰۰
 • تراکم ۳۳۰/کیلومتر مربع (۸۵۰/پا)
پیش‌شماره(های) تلفن ۲۶۲
وب‌گاه
{{نشانی وب|example.com|متن نمایشی اختیاری}}


رئونیون جزیره‌ای در جنوب غربی اقیانوس هند و یکی از ناحیه‌های فرای دریاهای فرانسه و نزدیک ترین خشکی به این جزیره در ۱۷۰ کیلومتری آن کشورموریس است.

محتویات

آب و هوا

آب و هوایی استوایی و تحت نفوذ باد بسامان شرقی غربی است. کوه‌های بلند آتشفشانی، منطقه بارانی شرقی، منطقه خشک غربی، درجه حرارت بالای کنار دریاو درجه حرارت خنک ارتفاعات از مشخصات آب و هوایی این جزیره‌است. علی رغم آب و هوای استوایی به علت مجاورت با اقیانوس درجه هوا بندرت به بالاتر از °۳۵ می‌رسد. بین ماههای ژانویه تا مارس جزیره در معرض چرخندها با بادهایی با سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت است.

اولین کاشفان و ساکنان جزیره

دریانوردان اروپایی اولین بار به این جزیره رسیدند. پرتغالی‌ها در سال ۱۵۰۰ میلادی سپس هلندیها و انگلیسیها در مسیر خود در راه هند و در نهایت فرانسویها در سال ۱۶۴۲ میلادی، که جزیره را بنام خانواده سلطنتی فرانسه، بوربون نامیدند. اولین مهاجران فرانسوی در سال ۱۶۶۵ با پنج فروند کشتی پا به این جزیره نهادند.

جمعیت

جمعیت ۸۰۸٬۲۵۰ نفری جزیره شامل نژادهای مختلفی از آفریقایی، هندی، چینی، مجمع الجزایر قمر و اروپایی است. زبان رسمی فرانسوی است ولی از سال ۲۰۰۱ زبان کرئول (ترکیب فرانسوی و زبان‌های محلی) نیز در مدارس بنام زبان و فرهنگ بومی تدریس می‌شود.

جزایر فرانسه در دریای کارائیب و اقیانوس هند، بازمانده مستعمرات این کشور، از قرن هفدهم می‌باشند. بعد از جنگ جهانی دوم، در سال ۱۹۴۶، با تصویب قانونی در مجلس فرانسه، این جزایر از شکل مستعمره خارج شده و به یکی از استان‌های فرانسه تبدیل شدند.

نگارخانه

رده:یکاهای پول در گردش